Badania diagnostyczne w PCHN
Pierwsze nagrania do Kursu na temat przewlekłej choroby nerek odbywały się we Wrocławiu. W tym urokliwym mieście mogliśmy wysłuchać prof. dr hab. n. med. Magdaleny Krajewskiej, dr hab. n. med. prof. UMW Oktawii Mazanowskiej, dr hab. n. med. Doroty Kamińskiej, dr n. med. Katarzyny Jakuszko oraz dr n. med. Andrzeja Koniecznego.
Każde zrealizowane nagranie i przeprowadzona rozmowa były dla nas okazją do poszerzenia wiedzy na temat chorób nerek i nie tylko. Wykładowcy, z którymi podjęliśmy współpracę we Wrocławiu podzielili się z nami swoją wiedzą na temat chorób nerek ze szczególnym uwzględnieniem różnorodnych powikłań PChN, leczenia nerkozastępczego oraz kamicy nerkowej. Przygotowali także dodatkowe materiały, które w codziennej praktyce lekarza rodzinnego mogą zdecydowanie ułatwić pracę.
Każdy z wykładowców przygotował dedykowaną prezentację oraz zestaw informacji mogących przydać się podczas zarządzania schorzeniami nerek naszych Pacjentów. Zdajemy sobie sprawę, że lekarze w gabinecie POZ biorą na siebie ogromną odpowiedzialność. Ciągłe kształcenie i doskonalenie swoich umiejętności jest wpisane w ten zawód. Właśnie dlatego położyliśmy nacisk na zapewnienie Państwo dostępu do skondensowanej dawki wiedzy na temat PChN. Zdecydowaliśmy się także na realizację Kursu w trybie online, aby dostęp do niego był możliwy w każdych warunkach.